IKS i Afisz w lutym
03 Lutego
31 Stycznia
Weekend w Poznaniu: ciekawe wydarzenia i wystawy, koncerty i spektakle, spacery, spotkania i dyskusje. Poniżej, kilka pod/odpowiedzi na pytanie "co robić w weekend w Poznaniu".
PIĄTEK, 31 stycznia
Wystawa „I Have More Souls than One“
Galeria sztuki MAD, ul. Mielżyńskiego 27/29, godz. 18:00
W piątek, w galerii sztuki MAD, swoją pierwszą wystawę otworzy holenderski artysta Bas Coenegracht. Ekspozycja porusza temat tworzenia obrazów na podstawie fotografii, a następnie rozwijanie ich z pamięci, otwiera narracje, które wydają się zarówno współczesne, jak i ponadczasowe. Artysta jako temat przewodni wybrał protestujących w obronie swoich praw, przedstawiając ich w zaskakujących barwach.
Wstęp wolny
Więce na stronie wydarzenia.
Spotkanie klubu książki u Raczyńskich “Dziewczyna z konbini”
Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19, godz. 18:00
Klub książki u Raczyńskich tym razem skupi się na powieściach nagradzanych. W styczniu uczestnicy porozmawiają o książce „Dziewczyna z konbini” Muraty Sayaki (zdobywczyni Nagrody im. Akutagawy) – opowieści o oczekiwaniach i naszym miejscu w społeczeństwie.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Koncert poznańskiego tria fortepianowego
Edge Music Studio, ul. Krańcowa 24, godz. 19:00
Poznańskie Trio Fortepianowe zaprasza na muzyczny wieczór karnawałowy. Zespół wykona utwory taneczne, przenosząc bogactwo folkloru na kompozytorskie, mistrzowskie stylizacje. Pojawią się m.in. mazur, oberek i kujawiak, przedstawione w dziełach muzycznych Fryderyka Chopina, Andrzeja Panufnika oraz Romualda Twardowskiego.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia.
Koncert Wydra & The Band
Browarna Przystań, ul. Browarna 37, godz. 19:00
Zespół Wydra & The Band łączy w swojej muzyce elementy jazzu, bluesa i soulu, tworząc unikalne aranżacje znanych utworów. Na uczestników koncertu czekają porywające solówki i niepowtarzalna atmosfera, za którą stoi charyzmatyczna grupa muzyków.
Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja pod numerem tel. 61 307 20 44
Więcej na stronie wydarzenia.
Wernisaż wystawy “Ze Wschodu na Wschód”
Łęctwo, ul. Łukaszewicza 1, godz. 19:00
“Ze Wschodu na Wschód” to druga część projektu realizowanego we współpracy z berlińską galerią KVOST, badającego tematykę migracji ekonomicznej. W Polsce największe grupy migracyjne pochodzą z Ukrainy i Białorusi, a w Niemczech z Turcji i Polski, - to im dedykowana jest wystawa. Zaproszeni artyści opowiadają historie ludzi, którzy opuścili miejsce urodzenia nie zapominając także o tych, którzy zostali. Prezentowane na wystawie prace łączy przede wszystkim narracja opowiadana z perspektywy osoby trzeciej. Przedstawiają historie bliskich oraz rodaków, poznanych w ojczyźnie i “na miejscu”.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Spektakl „Nowy PAN TADEUSZ, tylko że rapowy”
Teatr Polski, ul. 27 grudnia 8/10, godz. 19.00 (piątek, sobota), godz. 18.00 (niedziela)
Okazuje się, że regularna rytmika trzynastozgłoskowca to idealny materiał dla rapu. Ujawni to dobrze znany młodej publiczności… raper Koza. Za tym pseudonimem kryje się Kamil Białaszek, studiujący reżyserię na Akademii Teatralnej w Warszawie.
Fabuła tekstu zostaje przeniesiona w rzeczywistość z pogranicza “Blokersów” i “Chłopaków z Baraków”, gdzie naturalnymi środkami ekspresji stają się rap i slang. Reżyser spektaklu bierze pod lupę swoją własną małą ojczyznę – Raszyn pod Warszawą – poszukując podstaw maniakalnego nacjonalizmu, który wciąż pozostaje dominującą ideologią wśród mieszkańców przedmieść i tzw. “prowincji”.
Więcej na stronie wydarzenia
Teatr Polski jest Partnerem Programu OK Poznań.
Mecz Lech Poznań - Widzew Łódź
Enea Stadion, ul. Bułgarska 17, godz. 20.30
Lech Poznań oficjalnie rozpoczyna rundę wiosenną PKO BP Ekstraklasy na Enea Stadionie: tego dnia Kolejorz podejmie przy Bułgarskiej Widzew Łódź.
Więcej na stronie wydarzenia
Lech Poznań jest Partnerem Programu OK Poznań.
SOBOTA, 1 lutego
Prelekcja “Sztuka codzienności”
Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1, godz. 13:00
W 1990 roku Aldo Rossi został pierwszym Włochem, który otrzymał prestiżową Nagrodę Pritzkera – przyznawaną co roku architektom, którzy poprzez swoją sztukę, talent, wizjonerstwo, konsekwencję i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju otoczenia człowieka. Wszystkie te cechy znalazły swoje odbicie również w mikro-architekturze naczyń kuchennych, które od 1980 roku Aldo Rossi zaprojektował dla „włoskiej fabryki designu” – firmy Alessi. Podczas spotkania w Muzeum Sztuk Użytkowych zwiedzający będą mogli przyjrzeć się naczyniom oraz fenomenowi przełomowego projektu „Tea & Coffee Piazza”.
Więcej na stronie wydarzenia
Koncert Ronana Le Bars
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, godz. 19:00
Ronan Le Bars jest cenionym na całym świecie muzykiem bretońskim. Gra na uillean pipes, tj. dudach irlandzkich o ciepłym brzmieniu oraz na fletach irlandzkich (low whistles). Od 2021 roku jest dyrektorem artystycznym Celtic Odyssée - międzynarodowego projektu muzycznego realizowanego pod marką Festiwalu Interceltyckiego w Lorient. Od wielu lat poszukuje nowych kierunków artystycznych, komponuje utwory, tworząc zawsze charakterystyczną nastrojowość melodii celtyckich.
Więcej na stronie wydarzenia
NIEDZIELA, 2 lutego
Warsztaty plastyczne “Zakamarki na Wspólnej”
Centrum Sztuki Dziecka, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 12:00
Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na wydarzenie inspirowane książką Evy Susso - “Yeti”. W programie spotkania: wspólne czytanie i oglądanie ilustracji, zadania plastyczne, ćwiczenia ruchowe i oddechowe.
Więcej na stronie wydarzenia
Seans “Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka”
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30, godz. 12:15
Nieustraszone rodzeństwo Tom i Mary przypływa do Nowego Jorku na spotkanie z wujkiem Niallem, który jednak nie zjawia się w porcie. Ukrywając się w transkontynentalnym pociągu, bez grosza przy duszy, dzieci wyruszają w niesamowitą podróż przez Dziki Zachód, by odnaleźć wujka. Wraz z nowo poznanym chłopcem i przygarniętym pieskiem muszą uratować nowych przyjaciół z rąk gangu poszukiwaczy złota. Głosu do filmu udzielili m.in. Kasia i Jacek Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni (Mary i Tom) oraz Cezary Pazura (wujek).
Więcej na stronie wydarzenia
Szerzej o wydarzeniach w Poznaniu w nadchodzących dniach na stronie kultura.poznan.pl
Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami o wydarzeniach organizowanych przez Partnerów OK Poznań w najbliższym czasie w zakładce "Wydarzenia".
Aktualne zestawienie ofert Partnerów Programu OK Poznań - tutaj (Dokumenty do pobrania)
zdjęcie tytułowe: Jakub Chmielnicki, FotoPortal Poznań
03 Lutego
31 Stycznia
30 Stycznia
30 Stycznia
30 Stycznia
30 Stycznia
24 Stycznia
24 Stycznia
17 Stycznia