Lip
04

Letnie Weekendy w Ogrodach Lubrańskiego

Letnie weekendy w Ogrodach Lubrańskiego
Przez lipiec i sierpień zapraszamy do zielonych Ogrodów Lubrańskiego na cykl rodzinnych wydarzeń, które łączą wypoczynek, edukację i kulturę.
W programie znajdziecie coś dla każdego: letnie kino pod chmurką, ekologiczne warsztaty, spektakle dla najmłodszych i spotkania ze sztuką inspirowaną naturą.
Wszystkie wydarzenia odbywają się na Ostrowie Tumskim – w ogrodzie zabytkowej Akademii Lubrańskiego.

4 lipca (piątek), godz. 20:30
Kino letnie: „Nasz najlepszy rok” reż. Cédric Klapisch

Miłość, rodzina i burgundzkie wino – ta historia ma wszystko, co potrzebne na ciepły, letni wieczór.
W słonecznej Burgundii młoda Juliette staje przed wyzwaniem uratowania rodzinnej winnicy i pogodzenia skłóconych braci. Czy uda jej się przywrócić dawny blask nie tylko winiarni, ale i relacjom, które kiedyś dawały siłę?
Wstęp bezpłatny
5 lipca (sobota) godz. 11:30
Rodzinny spektakl ekologiczny: „Pszczoły to mistrzynie”

To ekologiczna i pełna fantazji opowieść Teatru Mozaika o świecie pszczół, łącząca elementy teatru, tańca, i opowieści. Przez historię poprowadzą dzieci barwne postacie – od pszczółek Ulki i Fiołki po Smoka, Królową Pszczół, Słońce i Księżyc. Autorska muzyka Przemka Mazurka, kostiumy i choreografia tworzą przestrzeń do edukacji ekologicznej poprzez zabawę i sztukę.
Bilety: 25zł (w ramach biletu wstęp do muzeum)
Zakup biletów na spektakl online w ofercie OK Poznań (20% rabatu) - tutaj

11 lipca (piątek) godz. 20:30
Kino letnie: „Serce dębu” reż. Laurent Charbonnier, Michel Seydoux

Przyroda, rytm pór roku i magiczny mikrokosmos ukryty w koronie potężnego drzewa.
W samym sercu lasu od ponad dwóch stuleci rośnie dąb – cichy bohater życia setek stworzeń: sójek, mrówek, myszy, ryjkowców… Ten dokument bez słów przenosi nas do świata, gdzie każde trzepotanie skrzydeł i szelest liści mają znaczenie.
Wstęp bezpłatny
12 lipca (sobota) godz. 11:30
Rodzinne oprowadzanie po wystawie „Miodem płynące” + warsztaty ekologiczne
Zapraszamy dzieci i dorosłych na wyjątkowe rodzinne oprowadzanie po wystawie „Miodem płynące” autorstwa prof. Stanisława Bracha – artysty, który w swojej twórczości z czułością oddaje świat pszczół i ich niezwykłą harmonię z naturą.
Podczas spotkania poznamy tajemnice porcelanowych uli, porozmawiamy o pszczołach jako inspiracji artystycznej, a także o ich znaczeniu dla środowiska i codziennego życia.
Po oprowadzaniu zaprosimy uczestników na warsztaty, podczas których samodzielnie wykonamy naturalne świece z wosku pszczelego. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o pszczelarstwie, zapachu wosku i pracy, jaką wykonują pszczoły – i wrócić do domu z pachnącą pamiątką.
Bilety: 15zł  (w ramach biletu wstęp do muzeum)
zapisy: sekretariat@akademialubranskiego.pl

8 sierpnia (piątek) godz. 20:30
Kino letnie: „Truflarze” reż. Michael Dweck, Gregory Kreshaw

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle!
Wyjątkowy dokument o włoskich staruszkach i ich psach, którzy od lat przemierzają piemonckie lasy w poszukiwaniu rzadkich trufli. Ciepły, zabawny i pełen uroku film o pasji, przyjaźni i prostych radościach życia.
Wstęp bezpłatny
9 sierpnia (sobota) godz. 11:30
Spotkanie z pszczelarzem + warsztaty ekologiczne dla dzieci

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Na te i inne trapiące dzieci pytania odpowie pszczelarz Łukasz. Po spotkaniu zaprosimy uczestników na warsztaty podczas których stworzymy własne poidełka dla pszczół – proste, ale niezwykle potrzebne konstrukcje, które pomagają owadom przetrwać upalne dni.
W ramach biletu na warsztaty - wstęp do muzeum
zapisy: sekretariat@akademialubranskiego.pl

22 sierpnia (piątek) godz. 20:30
Kino letnie: „Simona” reż. Natalia Koryncka-Gruz

Kim naprawdę była Simona Kossak - legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej?
Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do pradawnej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji.
Wstęp bezpłatny
23 sierpnia (sobota) godz. 11:30
Spotkanie z pszczelarzem + warsztaty ekologiczne dla dzieci

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Na te i inne trapiące dzieci pytania odpowie pszczelarz Łukasz. Po spotkaniu zaprosimy uczestników na warsztaty podczas których stworzymy własne poidełka dla pszczół –proste, ale niezwykle potrzebne konstrukcje, które pomagają owadom przetrwać upalne dni.
Bilety: 15zł  (w ramach biletu wstęp do muzeum)
zapisy: sekretariat@akademialubranskiego.pl

Miejsce

Akademia Lubrańskiego

alt

Aplikacja OK Poznań

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów