Znajomi mają OK Poznań. A Ty?
22 Kwietnia
20 Listopada
Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich": odbiór biletów bezpłatnych w kasie biletowej Muzeum na Górze Przemysła.
Już po raz 12. rezydencje królewskie przez cały listopad nieodpłatnie udostępniają publiczności znaczną część swoich zbiorów. „Darmowy Listopad” to nie tylko okazja do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, ale także do udziału w wielu spotkaniach edukacyjnych, wykładach, konferencjach, warsztatach i lekcjach muzealnych. Od początku w kampanii uczestniczą najbardziej ikoniczne polskie rezydencje królewskie, takie jak: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy Zamek Królewski w Warszawie. Do tego prestiżowego grona w ostatnich latach dołączyły muzea w Sandomierzu, Lublinie i Malborku, które również mają zamkowe siedziby, oraz Zamek Żupny w Wieliczce.
W ubiegłym roku do akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” dołączył Zamek Królewski w Poznaniu oraz zamki w Kwidzynie i Sztumie – oddziały Muzeum Zamkowego w Malborku.
Program wydarzeń listopada 2023 w poznańskim Zamku na Górze Przemysła - tutaj.
W ramach Akcji, Muzeum Sztuk Użytkowych udostępnia również bezpłatnie wystawę czasową „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. SILVA RERUM”
Wystawa czasowa „Silva rerum” to największa ekspozycja sreber z Funduszu Obrony Narodwej (FON) w ramach ogólnopolskiego projektu prezentacji sreber FON. Fundusz Obrony Narodowej utworzono na mocy dekretu Prezydenta RP z 9 kwietnia 1936 roku w celu pozyskania dodatkowych środków na dozbrojenie armii w obliczu zagrożenia ze strony hitlerowskich Niemiec. Silva rerum, czyli dosłownie „las rzeczy”, to prezentacja bogactwa i różnorodności przedmiotów przekazanych przez Naród, składających się na srebrny skarb FON. Tytułowy „las rzeczy” tworzą artystyczne i użytkowe przedmioty ze srebra, które tylko zrządzeniem historii przetrwały do naszych czasów – miały wszak być przetopione – by opowiedzieć o brutalnie przerwanej epoce oraz ludziach, którzy ją współtworzyli.
Więcej o listopadzie w rezydencjach królewskich na stronie Ministerstwa kultury i Dziedzictwa Narodowego - tutaj
22 Kwietnia
19 Kwietnia
17 Kwietnia
17 Kwietnia
16 Kwietnia
15 Kwietnia
15 Kwietnia
14 Kwietnia
14 Kwietnia