Znajomi mają OK Poznań. A Ty?
22 Kwietnia
23 Lutego
W ostatni weekend ferii najmłodsi mogą wybrać się na spektakl oraz zimowe warsztaty lub zgłębić świat nauki i wziąć udział w fascynujących eksperymentach. Na dorosłych czekają liczne koncerty, wystawy, seanse filmowe i sztuki teatralne. W 79. rocznicę zakończenia Walk o Poznań oraz okupacji niemieckiej (23 lutego 1945 roku), Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli zaprasza na weekend z Historią.
PIĄTEK 23 lutego
“Dziób w dziób” - spektakl
Teatr Animacji, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 10:00 i 12:00 (piątek), 11:00 i 13:00 (sobota, niedziela)
Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką... Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg - kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim (a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Spektakl dla widzów od 5 roku życia.
Więcej na stronie wydarzenia
Teatr Animacji jest Partnerem Programu OK Poznań.
Piotr Kurka. Opera Dignitas - wystawa
Galeria Piekary, Dziedziniec Różany CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82 (wejście od ul. Kościuszki), godz. 10:00 - 18:00
Ostatni dzień wystawy, której celem jest zwrócenie uwagi na problem wykluczenia osób starszych, szczególnie w kulturze zachodniej. Wystawa Opera Dignitas to instalacja intermedialna, składająca się z trzech elementów: zbioru lasek, projekcji video w pętli oraz kilkunastu małych, ręcznie kolorowanych rycin przedstawiających wnętrza.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
CK Zamek jest Partnerem Programu OK Poznań.
Słowiańska zima w bibliotece
Hol Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, godz. 16:00
„Słowiańska zima w bibliotece” to zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku 6-11 lat. Będzie można poznać stare, wielkopolskie tradycje oraz liczne słowiańskie stwory. Zimowe przedstawienie „Pani Zima” będzie uroczystym zakończeniem ferii z Teatrem Dzieci Miłość.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Pod słońcem Toskanii - spacer w muzeum
Muzeum Narodowe, Al. Marcinkowskiego 9, godz. 18:00
Podczas włoskiego spaceru będzie można się przenieść w malarską podróż śladami toskańskich, weneckich i lombardzkich mistrzów. Przyglądając się dziełom takich artystów jak Bronzino, Bellini i Sofonisba Anguissola, odkrywana będzie bogata symbolika ich dzieł oraz tajniki warsztatu.
Wstęp w cenie biletu do muzeum
Więcej na stronie wydarzenia
“Pianoforte” - film i spotkanie z reżyserem
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30, godz. 18:00
"Pianoforte” to historia o cenie sukcesu i goryczy porażki, a także o obsesji doskonałości. W Kinie Muza odbędzie się pokaz specjalny najważniejszego dokumentu sezonu i spotkanie z reżyserem filmu, Jakubem Piątkiem.
Więcej na stronie wydarzenia
Estrada Poznańska, Kino Muza, jest Partnerem Programu OK Poznań.
Tomek Ziętek - koncert
Scena Na Piętrze, ul. Masztalarska 8, godz. 19:00
Tomek Ziętek to aktor, wokalista, tekściarz, kompozytor i producent. Znany jest m.in. z filmów „Cicha Noc”, „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz występów w trójmiejskiej formacji The Fruitcakes. Pod koniec listopada zadebiutował solową płytą „Some Old Songs”. Wypełniają ją utwory w duchu amerykańskiego folku i country, inspirowane klasycznymi gitarowymi brzmieniami.
Więcej na stronie wydarzenia
“Nasza racja” - spektakl
Scena Robocza, ul. Wroniecka 6, godz. 19:00 (piątek, sobota, niedziela)
Lena Witkowska, współautorka - z Adamem Ziajskm - scenariusza i reżyserii, sięga w monodramie “Nasza racja” do kabaretu lat 20. XX wieku, wierząc w jego moc ciętej satyry i krytyki. Absurdu, który niczego nie oszczędza i wszystko obnaża, wierząc w jego przenikliwą mądrość i nieograniczoną wolność.
Więcej na stronie wydarzenia
“Rubinowe Gody” w Teatrze Komedia
Teatr Komedia, ul. Grochowska 49, godz. 20:00 (piątek), 17:00 (sobota)
„Rubinowe Gody” to spektakl, który zaskoczy świeżością i odwagą tematów. Czy czterdziesta lub czterdziesta pierwsza rocznica ślubu może być pełna niespodzianek? W tej komedii małżeństwo wyrusza do luksusowego hotelu, gdzie zamiast spokojnego wypoczynku czeka je seria nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń, począwszy od tajemniczego gościa w pokoju.
Więcej na stronie wydarzenia
SOBOTA 24 lutego
Weekend z Historią, Zakończenie Walk o Poznań w lutym 1945
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Muzeum Uzbrojenia, sbota godz. 10.00 – 16.00, niedziela godz. 10.00 – 16.00
W 79. rocznicę zakończenia Walk o Poznań oraz okupacji niemieckiej, zapraszamy na lekcję ożywionej historii na poznańskiej Cytadeli. Program wydarzeń, rozplanowanych na sobotę i niedzielę na stronie Muzeum Uzbrojenia.
Muzeum Uzbrojenia to oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, które jest Partnerem OK Poznań.
O forcie i Twierdzy Poznań
Siedziba stowarzyszenia, ul. Abrahama 11, obok Fortu V, od godz. 11:00
23 lutego 1945 r. zakończyły się walki o Poznań i okupacja hitlerowska w tym rejonie. Tego dnia w mieście skapitulował ostatni punkt oporu - Fort Winiary (Cytadela). Z tej okazji Stowarzyszenie "Pododcinek Północ" zaprasza na zwiedzanie przygotowanej ekspozycji, opowieści o Twierdzy Poznań i wojskową grochówkę.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Zwiedzanie fortu z przewodnikiem
Fort VI, os. Piastowskie 7, godz. 12:00 i 15:00
Tak jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, znów można zwiedzić z przewodnikiem Fort VI. Spacer potrwa ok. dwóch godzin. W trakcie wycieczki będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń koszarowych, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego, ponad pół kilometra podziemnych korytarzy, a także przejścia fosą. Oprócz stałej ekspozycji - dotyczącej fortyfikacji i obronności Poznania oraz I wojny światowej, będzie można zobaczyć wystawy starych maszyn i sprzętów gospodarstwa, makiety kolejowe czy modele sprzętu wojskowego.
Więcej na stronie wydarzenia
Spektakl “Tu mieszkamy”
Teatr Animacji, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 10:00 i 12:00
Spektakl oparty na tańcu, ruchu i obiektach skupiony na poszukiwaniu istoty wspólnoty - tak można opisać sztukę pt. “Tu mieszkamy”, wystawianą w Teatrze Animacji. Przedstawienie można będzie zobaczyć także w niedzielę.
Więcej na stronie wydarzenia
Teatr Animacji jest Partnerem Programu OK Poznań.
O pomocy Ukrainie w muzeum
Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim, Góra Przemysła 1, godz. 12:00
W Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim odbędzie się spotkanie z Janem Jaroszem, dyrektorem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – instytucji, która w szczególny sposób wyróżniła się pełnym empatii i wrażliwości zaangażowaniem w pomoc walczącej Ukrainie i jej obywatelom.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Noc w Centrum Wyobraźni
Centrum Nauki Wyobraźnia, Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilon 1), wejście od ul. Głogowskiej 18, od godz. 17:00
Wykłady z dziedziny fizyki i najnowszych osiągnięć naukowych, warsztaty interaktywne, gry edukacyjne - to i wiele innych atrakcji czeka na dzieci i dorosłych w Centrum Nauki Wyobraźnia. Jak zapowiadają organizatorzy, przygotowane atrakcje pozwolą odkryć fascynujący świat nauki w sposób przystępny i zabawny.
Więcej na stronie wydarzenia
20 dni w Mariupolu
Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 17:15
W Centrum Kultury Zamek będzie można zobaczyć filmowy akt oskarżenia Rosji: zapis zagłady Mariupola. Ten wstrząsający dokument z narażeniem życia zrealizował korespondent, który do końca pozostał w oblężonym mieście. Obraz “20 dni w Mariupolu” zdobył Nagrodę Pulitzera oraz nominację do Oscara 2024 w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego.
Więcej na stronie wydarzenia
CK Zamek jest Partnerem Programu OK Poznań.
Lech - Śląsk
Enea Stadion, ul. Bułgarska 17, godz. 17:30
Jeszcze przed ostatnią kolejką Śląsk Wrocław przewodził tabeli Ekstraklasy. Dwie porażki na początku rundy wiosennej sprawiły, że spadł na 2. miejsce. Z kolei Lech oba tegoroczne mecze wygrał. Pokonując zespół z Wrocławia, zajmie jego miejsce.
Więcej na stronie wydarzenia
Lech Poznań jest Partnerem Programu OK Poznań.
Seans “Ostatni dzień lata”
Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 19:00
Na opustoszałej plaży spotykają się w ostatnim dniu pobytu nad morzem dojrzała kobieta i młody mężczyzna. Tak zaczyna się “Ostatni dzień lata” w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Co było dalej? Dowiedzą się osoby, które przyjdą na seans do Centrum Kultury Zamek.
Więcej na stronie wydarzenia
Poznań dla wolnej Ukrainy
Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, godz. 18:00
W sobotę mijają dwa lata od wybuchu wojny w Ukrainie. Z tej okazji w Centrum Kultury Zamek odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów. Prelegenci będą rozmawiać o tym, „Gdzie jesteśmy dwa lata później?”. Zaprezentowany zostanie także fragmentu książki „Proszę się nie denerwować pani Oksanko! Ukraińców 1 i 101 dzień w Polsce” pod redakcją Ryszarda Kupidury. Na koniec wystąpi Yuliia Vyzha z zespołem.
Wstęp wolny (darmowe wejściówki do odbioru w kasie CK Zamek)
Więcej na stronie wydarzenia .
CK Zamek jest Partnerem Programu OK Poznań.
Zapalniczka
Teatr Komedia, ul. Grochowska 49, pawilon handlowy (1. piętro), godz. 20:00
Czy opóźniony PKS do Wąbrzeźna może być początkiem niezwykłej historii? Przekonają się o tym osoby, które przyjdą do Teatru Komedia na spektakl “Zapalniczka”. Jak zapowiadają organizatorzy, jest to sztuka, która rozbawi do łez i zmusi do refleksji nad codziennymi absurdami.
Więcej na stronie wydarzenia
Koncert Epic Music & Sky
Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza | ul. Wieniawskiego 1, godz. 20:00
Oryginalne aranżacje muzyczne Star Wars, Interstellar, Planeta Skarbów czy Gwiezdne Wrota - to wszystko i wiele więcej można będzie usłyszeć podczas kosmicznego wieczoru w Auli UAM. W międzyplanetarną podróż zabierze widzów Orkiestra Miasta Poznania. Jak zapowiadają organizatorzy, koncert muzyki filmowej Epic Music & Sky to nie tylko muzyka, ale też niepowtarzalne widowisko.
Więcej na stronie wydarzenia
Winogradzki Lew - koncert
SARP, Stary Rynek 56, godz. 20:00
Solowy projekt wokalisty z Rat Kru potrafi nieźle podrapać, ale też ukoić jak przeboje Sade. Będzie całkiem dużo nowych kawałków i kilka starszych, a także saksofon i poezja oraz Witek (druga połowa Rat Kru).
Więcej na stronie wydarzenia
NIEDZIELA 25 lutego
Wystawa sztuki afrykańskiej - ostatni dzień
Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18, godz. 9:00-17:00 (kasa do godz. 16:00)
To ostatnia szansa, żeby na wystawie w palmiarni zobaczyć rzeźby, obrazy, biżuterię i inne przedmioty ręcznie robione przywiezione z podróży po Afryce. Jest to prywatna kolekcja państwa Machów, którzy będą opowiadać o swoich doświadczeniach z wypraw do Afryki.
Więcej na wydarzenia
Palmiarnia Poznańska jest Partnerem Programu OK Poznań.
Wystawa prac Kornela Ofierskiego - ostatni dzień
Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, godz. 12:00-20:00
„Niewygoda” to wystawa, która mierzy się z tematem lęku. Obiekty i grafiki przygotowane przez artystę bazują na pojęciu „nieokreślonego niepokoju”, autorstwa wybitnego polskiego lekarza psychiatry, Antoniego Kępińskiego. Kornel Ofierski to absolwent kierunku grafika warsztatowa na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom magisterski z litografii pod opieką prof. Stefana Ficnera uzyskał w 2015 roku. Współtworzył i był kuratorem wielu wystaw oraz spotkań autorskich.
Wstęp wolny
Więcej na wydarzenia
CK Zamek jest Partnerem Programu OK Poznań.
O życiu Michała Anioła
Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82, godz: 14:00
Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu. Jego arcydzieła należą do najważniejszych obiektów światowego dziedzictwa.
Więcej na wydarzenia
Obrazy dźwiękiem malowane
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, godz. 15:00
Cykl „Obrazy dźwiękiem malowane” swoją tematyką nawiązuje do dzieł znajdujących się w kolekcji Galerii Sztuki Europejskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Podczas koncertu „Muzyczny Most – BaRock” zabrzmią dzieła najwybitniejszych kompozytorów niemieckiego oraz włoskiego baroku: Georga Friedricha Händla, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna czy Arcangela Corellego.
Więcej na wydarzenia
Pani Zima w Food Fyrtlu
Food Fyrtel, CH Posnania, ul. Pleszewska 1, godz. 15:00
Poruszające widowisko o dwóch siostrach przeniesie widzów w świat magii i mądrości Pani Zimy. Czy prawdziwa nagroda zawsze trafia do tych, którzy zasługują? Odpowiedź kryje się w tej niezwykłej baśni.
Wstęp wolny
Więcej na wydarzenia
Szerzej o wydarzeniach w Poznaniu w nadchodzących dniach na stronie poznan.pl
Zapraszamy też do zapoznania się z informacjami o wydarzeniach organizowanych przez Partnerów OK Poznań, zamieszczonymi w zakładce "Wydarzenia".
Aktualne zestawienie ofert Partnerów Programu OK Poznań - tutaj (Dokumenty do pobrania)
zdjęcie tytułowe: Jakub Kalinowski, FotoPortal Poznań
22 Kwietnia
19 Kwietnia
17 Kwietnia
17 Kwietnia
16 Kwietnia
15 Kwietnia
15 Kwietnia
14 Kwietnia
14 Kwietnia