PO RAZ PIERWSZY - czyli dobry miejski początek z OK Poznań

20 Maja

Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, w Palmiarni, wyjście do teatru, czy do muzeum, aktywność sportowa na basenie, rozrywka w poznańskim aquaparku, to warte uwagi przykłady możliwych sposobów na spędzanie wolnego czasu w naszym mieście.

8 kwietnia w ramach Programu OK Poznań oraz działań zachęcających do rozliczania podatków w Poznaniu został uruchomiony nowy pakiet zniżek pod nazwą „Po Raz Pierwszy”. Jest on skierowany do nowych podatników i stanowi dla nich okazję do zapoznania się z miejskimi instytucjami, ich wyjątkową ofertą rekreacyjną, sportową i kulturalną. W pakiecie powitalnym do odebrania są 24 bilety w cenie 1 zł każdy, a także bezpłatne wejściówki i zniżki ułatwiające skorzystanie z miejskich atrakcji. Tę dodatkową pulę zniżek i ulg skierowano do osób, które w 2024 r. po raz pierwszy w życiu rozliczyły swój PIT i zdecydowały się na ten krok w Poznaniu, a także do tych, którzy wcześniej rozliczali podatki w innych miejscowościach, ale w 2024 r. po raz pierwszy zdecydowali się na rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w Poznaniu.

Aby przystąpić do Programu OK Poznań i móc korzystać z oferty Po Raz Pierwszy należy udać się do Punktu Obsługi Programu OK Poznań Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 16 (naprzeciwko Dworca Zachodniego). Osoby, które wcześniej rozliczały się w innych miejscowościach powinny okazać pierwszą stronę PIT za 2022 z poprzedniego miejsca rozliczenia oraz pierwszą stronę PIT za 2023 rozliczonego w Poznaniu. Podatnicy, którzy dotąd nigdy nie rozliczali PIT, mogą okazać zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Poznaniu potwierdzające ten fakt oraz rozliczenie PIT za 2023 r. w Poznaniu. Na tej podstawie zostanie bezpłatnie wydana karta elektroniczna lub plastikowa uprawniająca do odbioru benefitów.

Zarejestrowani użytkownicy będą mieć dostęp do całej oferty partnerów OK Poznań oraz do oferty specjalnej „Po Raz Pierwszy”.

źródło: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.