Znajomi mają OK Poznań. A Ty?
22 Kwietnia
23 Sierpnia
Weekend w Poznaniu: ciekawe wydarzenia i wystawy, koncerty i spektakle, spacery, spotkania i dyskusje. Poniżej, kilka pod/odpowiedzi na pytanie "co robić w weekend w Poznaniu".
Weekend w Poznaniu
Choć sierpień mija nieubłaganie, wakacyjnych aktywności w Poznaniu co niemiara. W ten weekend można nie tylko wybrać się na jeden z licznych pokazów letnich kin plenerowych, ale również odwiedzić imprezy takie jak Festiwal Teatrów Podwórkowych, Dni Twierdzy Poznań czy Pyra Fest.
PIĄTEK 23 sierpnia
Kino #NAWOLNYM - “Cudowny Chłopak. Biały ptak”
Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta, pl. Kolegiacki 17, Godz. 21:00
Seans spin-offu “Cudownego Chłopaka” odbędzie się na dziedzińcu urzędu miasta w ramach pokazów kina plenerowego #NaWolnym. "Cudowny chłopak. Biały ptak" - to wzruszający film o współczuciu, empatii i przemianie. Nastolatek z niełatwą przeszłością dostaje ważną życiową lekcję od swojej babci. Ale czy historia z czasów II wojny światowej zmieni coś w życiu młodego Juliana? Czy odnajdzie się on wśród rówieśników? Czy poradzi sobie z wyrzutami sumienia i poczuciem winy?
Wstęp wolny
Więcej szczegółów na stronie wydarzenia
Rockowizna Festiwal
Tereny lotniska na Ławicy, ul. Bukowska 285, Od godz 16:00 (także w sobotę)
Uczestnicy festiwalu mogą spodziewać się przyjaznej atmosfery i doskonałej rockowej muzyki w najlepszym wydaniu. Od sentymentalnych nut po bardziej współczesne rockowe brzmienia - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zagrają: Coma, Kult, Zalewski, Royal Republic, Nocny Kochanek, Dirty Shirt, Łydka Grubasa, Lemon, Proletaryat, Hunter, Lordofon, Hurt, Jelonek, Farben Lehre, Zenek Kupatasa, Pull The Wire, Transgresja, The Bill.
Bilety: od 229 zł
Więcej informacji na stronie festiwalu
Fantastyczna Madalina - tydzień 9
Madalina, ul. Pamiątkowa 8A, od godz. 15:30 (także w sobotę i niedzielę od 11:00)
Tegoroczny cykl spotkań przebiega pod hasłem Fantastyczna Madalina - będą baśnie, bajki, niesamowite opowieści, zabawy, świat przyrody i nauki. W piątek na dzieci czekają gry w języku angielskim, warsztaty międzykulturowe, a także warsztaty artystyczne.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Dziewiąty wakacyjny tydzień Łazarskiego Lata
Rynek Łazarski, od godz. 15:30 (także w sobotę i niedzielę od 12:00)
Podczas Łazarskiego Lata na uczestników czekają koncerty, spektakle, pokazy taneczne, spacery, warsztaty oraz strefa z leżakami, kącikiem malucha i lodobusem.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Tydzień Sztuki Ukraińskiej w Poznaniu
Dziedziniec CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, od godz. 19:00
Już trzeci rok z rzędu w Poznaniu odbędzie się Tydzień Sztuki Ukraińskiej. W tej edycji, podobnie jak w ubiegłych, zaprezentowane zostaną ciekawe ukraińsko-polskie projekty: muzyczne, teatralne, performatywne i literackie. Będzie również kontynuowana tradycja plenerów malarskich. A 24 sierpnia, z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, odbędzie się bezpłatny koncert na Dziedzińcu w CK Zamek, podczas którego wystąpią ukraińskie zespoły i wykonawcy.
Wstęp wolny
Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia
Dzień poezji ukraińskiej. Spotkanie z Julią Bair
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, godz. 17:00
Spotkanie z Julią Bair, poetką, tłumaczką, eseistką, uczestniczką wielu festiwali poetyckich i literackich. Dopełni je prezentacja wierszy ukraińskich poetek mieszkających w Poznaniu i występ chóru Jesteśmy z Ukrainy.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie Biblioteki Raczyńskich
Teatr Echa - spektakl "O Kogutku, co umiał działać do skutku"
Boisko przy ul. Staszowskiej 27a, godz. 17:00
Rozśpiewany i uparty Kogutek, mający moc przywoływania światła pośród ciemności, nie pozwala na niesprawiedliwość, a jego hart ducha sprawia, że świat staje się lepszy. Będzie jednak potrzebował pomocy! Wydarzenie organizowane jest w ramach Lata z Estradą.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie Lata z Estradą
"Lato" - kino plenerowe
Ryneczek na os. Bajkowym, ul. Szeherezady 2, godz. 21:30
“Lato” - to film w reżyserii Kiriłła Sieriebriennikowa. Akcja dzieła toczy się w Leningradzie latem 1981 roku i opowiada o narodzinach zespołów, które zmieniły undergroundową scenę muzyczną. Pokaz odbędzie się w ramach Lata z Estradą.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie Lata z Estradą
"Pacifiction" - kino plenerowe
Park na os. Orła Białego, godz. 21:00
"Pacifiction" - to film w reżyserii Alberta Serra. Wysoki Komisarz Republiki, De Roller, staje w roli mediatora, gdy wśród ludności wysp polinezyjskich budzi się lęk przed wznowieniem prób nuklearnych przez rząd francuski. Pokaz odbędzie się w ramach Lata z Estradą.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie Lata z Estradą
SOBOTA 24 sierpnia
XII Dni Twierdzy Poznań
To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, w tym roku odbywa się w weekend 24 i 25 sierpnia 2024 roku po raz dwunasty. Wydarzenie to nie miałoby miejsca, gdy nie zaangażowanie i pasja miłośników historii oraz fortyfikacji. Uczestniczą w nim również stowarzyszenia, organizacje, muzea i instytucje kultury. Poznaj Twierdzę Poznań (Festung Posen) – jedną z największych twierdz XIX-wiecznej Europy! Czekają na Ciebie forty, schrony, podziemia i poznańskie tajemnice od średniowiecza, aż po okres zimnej wojny.
Folder Dni Twierdzy Poznań 2024 (plik pdf) - tutaj.
Więcej na stronie wydarzenia.
Pyra Fest
Park im. Jana Pawła II, Poznań, od godz. 10:00
Sobota w parku im. Jana Pawła II będzie dniem z ziemniakami w roli głównej. Na poznaniaków i poznanianki czeka masa fantastycznych atrakcji, a to wszystko wokół pyry. W programie bieg na fest, zumba dla dzieci i dorosłych, igrzyska ziemniaczane i wiele innych. To także okazja, by zajrzeć na wyjątkową edycję Jedzielni.
Wstęp wolny
Szczegóły na stronie internetowej.
Poznań w formie
Park Stare Koryto Warty, od godz. 11:00
"Poznań w formie" to cykl pikników promujących zdrowy, bezpieczny i aktywny styl życia. Podczas najbliższego z nich na poznaniaków i poznanianki czekają bezpłatne badania, konsultacje ze specjalistami, atrakcje kulturalne, zajęcia sportowe oraz zabawy dla dzieci. Pikniki są skierowane do wszystkich mieszkańców Poznania – od najmłodszych po seniorów – którzy chcą zadbać o zdrowie, dowiedzieć się więcej o ekologii i spędzić czas z rodziną w przyjemny i pożyteczny sposób. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Poznań i Grupa MTP we współpracy z partnerami akcji.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie poznanwformie.pl
Festyn na Starym Rynku
Pasaż Kultury, ul. Quadro, Stary Rynek, od godz. 11:00
Rodzinny festyn z okazji 10 lat Rogalowego Muzeum. W programie wiele atrakcji - m.in. aktywności dla dzieci: warsztaty artystyczne, animowany film o poznańskich legendach, premiera ilustrowanego przewodnika dla dzieci po stolicy Wielkopolski, zdobienie własnych czapek cukierniczych, zdjęcia w rogalowych strojach, prezentacje poznańskich atrakcji i kulinariów, animowana wycieczka po Starym Rynku, konkursy z nagrodami i degustacje.
Wstęp wolny
Szczegóły na stronie rogalowemuzeum.pl w sekcji wydarzenia
Kino w Ogrodzie Sąsiedzkim - Człowiek a natura
Ogród Sąsiedzki, ul. Jaworowa 66, godz. 20:00
Kameralne kino plenerowe w Ogrodzie Sąsiedzkim. Hasło przewodnie całego sierpniowego cyklu filmowego to: "Człowiek a natura". Każdy pokaz poprzedza krótkie wprowadzenie filmoznawczyni. Seans zaplanowany na 24 sierpnia to “Pełzająca śmierć” z 2019 roku w reżyserii Alexandre’a Aja. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych - Dom Sąsiedzki.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Kino Letnie to Pestka
Galeria Pestka, Aleje Solidarności 47, godz. 20:30
Już 24 i 25 sierpnia przed Galerią Pestka powstanie magiczna przestrzeń kinowa, gdzie pod rozgwieżdżonym niebem będzie można obejrzeć wspólnie niezapomniane filmy. W repertuarze:“Green Book” (sobota) i “Batman” (niedziela). Seanse odbędą się w nowo powstałej Urban Chillout Zone – letniej strefie relaksu. Na uczestników będą czekały wygodne leżaki.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie internetowej
Dni Twierdzy Poznań
Od 24 do 25 sierpnia odbędzie się kolejna, XII edycja Dni Twierdzy Poznań. To jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Organizowane jest przez prawdziwych pasjonatów, którzy w historycznych mundurach prowadzą zwiedzających przez zaskakujące i rzadko dostępne miejsca. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli na przykład obejrzeć z przewodnikiem Fort VI (oprowadzania będą się odbywały co półtorej godziny - 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 i 16:30), jak również po raz pierwszy zobaczyć pozostałości Fortu IV Hake przy ulicy Syreniej, w tym jego podziemne korytarze, relikty punktów obserwacji oraz zabezpieczenia fosy. Zwiedzanie drugiego ze wspomnianych fortów zaplanowano na 24 sierpnia o godz. 20:00.
Wstęp 20 zł, dzieci i emeryci 15 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Medytacja z oddechem w Ogrodzie Botanicznym
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, okolica pawilonu letniego, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 165, godz. 11:00
Wydarzenie przeznaczone jest dla każdego, kto kocha przyrodę, ruch, medytację i zależy mu, aby dowiedzieć się, co znaczy być tu i teraz. To doskonała okazja, aby zrobić coś dla polepszenia swojego samopoczucia i lepszej samoświadomości.
Koszt: 40 zł (wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca pod numerem tel. 603 683 842)
Więcej szczegółów na stronie wydarzenia
Kino plenerowe na Os. Winiary: “Nie Długo i Szczęśliwie”
Boisko w Winiarskim Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Winiarska 50, godz. 20:30
Fundacja Rozwoju Kinematografii zaprasza na wieczór filmowy w plenerze. Na uczestników czeka niezapomniana atmosfera kina na świeżym powietrzu, wspólne przeżywanie filmowych emocji pod gwiazdami, pokaz krótkich metraży z selekcji Festiwalu OnArt Sztuka i Film poprzedzający projekcję filmu pełnometrażowego oraz pokaz “Nie Długo i Szczęśliwie” w reżyserii Paolo Costella.
Wstęp wolny
Szczegóły dotyczące wydarzenia na stronie
Hip Hop Festival Poznań
Jezioro Maltańskie, ul. Wiankowa, od godz. 15:00
Kolejna edycja Hip Hop Festival Poznań wraca nad Maltę. Wśród artystów ponownie sama czołówka. Zagrają: Chivas, Słoń, Young Multi, Avi, Guzior, Gedz, Rów Babicze, Reto, Kizo i inni. Na uczestników czekać będą też foodtrucki.
Bilety: od 229
Więcej informacji na stronie internetowej
NIEDZIELA 25 sierpnia
Lato z Teatrem Animacji "Misja Świat - Dynks i Wihajster na Tropie"
okolice Restauracji Rusałka, godz. 11.00 i 13.00
"Misja Świat” zaprasza małych i dużych do wspólnej przygody pełnej nagłych zwrotów akcji, śmiechu i krajoznawczych ciekawostek. Odkryjmy razem, kto stoi za serią tajemniczych kradzieży, co ma wspólnego Opera Poznańska ze starożytną Grecją, a także jakie jest drugie, mniej znane oblicze swojskiej, lokalnej pyry!
wstęp wolny
więcej na stronie wydarzenia
Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Stadion Enea, ul. Bułgarska 17, godz.17.30
Dwie wygrane, pięć strzelonych goli i zaledwie jeden stracony - tak prezentuje się bilans Lecha Poznań po pierwszych domowych meczach. Start sezonu, jeśli chodzi o spotkania rozgrywane na Enea Stadionie, jest naprawdę dobry, a teraz trzeba to kontynuować. Niech Bułgarska stanie się twierdzą, której żaden rywal nie będzie w stanie zdobyć. Bądź razem z nami podczas meczu Kolejorza z Pogonią Szczecin i razem sprawmy, żeby trzy punkty pozostały w domu!
Więcej na stronie wydarzenia
Kulturalny Stary Rynek - spektakl dla dzieci - “Włoszczyzna”
Ul. J. B. Quadro, Stary Rynek, godz. 12:15
W teatralną, podróż na południe, a dokładnie do Włoch, zabierze najmłodszych spektakl "Włoszczyzna" autorstwa Maliny Prześlugi, w wykonaniu rodzinnego teatru TeatRyle. Jego głównymi bohaterami są Seler i Pietruszka, którzy wraz z Marchewką i Porem marzną zimą na polskim ryneczku. Pewnego dnia dowiadują się, że pochodzą z Włoch i postanawiają wrócić do swojej ojczyzny. Jadą tam pociągiem, po drodze napotykają na różne przygody i spotykają niezwykłe postacie: Jabłko, które stanie się Ogryzkiem, czeskiego głodnego Zajączka, zakochanego niemieckiego Wursta i włoskiego sprzedawcę Świstaka. Ten ceniony przez publiczność spektakl jest doskonałą okazją do zabawy i na pewno spodoba się nie tylko najmłodszym!
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie
Targowisko Różnorodności w KontenerART
KontenerArt, ul. Ewangelicka, godz. 12:00
W każdą niedzielę od 12:00 do 19:00 plaża KontenerART zmienia się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage, gdzie można zaopatrzyć się w unikatowe rękodzieło, ręcznie robioną biżuterię czy kupić wymarzony obraz. Tie-dye, ceramika, fikuśne krzesło znalezione na strychu, a może coś z nowej kolekcji lokalnego artysty? Tu nie ma ograniczeń.
Wstęp wolny
Więcej szczegółów na stronie
Niedzielne Spacery Wildeckie 2024 vol.4 - W sercu Wildy
Punkt zbiórki: przy "Chłopcu pod wierzbą" u zbiegu ul. Wierzbięcice, ul. 28 Czerwca 1956 r. i ul. Czajczej, godz. 11:00
Podczas przechadzki będzie można usłyszeć m.in. o dawnym dworze wildeckim, unikalności Forum Wildanum przy pl. Skłodowskiej-Curie, naszych pomnikach przyrody, szpitalu ortopedycznym czy zajezdni na Madalińskiego. Projekt dofinansowany jest przez Miasto Poznań.
Udział bezpłatny
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Szlakiem poznańskich fontann - XXXII “Przechadzki po mieście”
Punkt zbiórki przy pomniku I.J.Paderewskiego koło Auli Novej - skrzyżowanie al. Niepodległości i ul. Św. Marcin. godz. 11:00
Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim zaprasza na kolejną, XXXII edycję kultowych "Przechadzek po mieście" 2024 r. Spacer po szlaku poznańskich fontann poprowadzi przewodniczka Małgorzata Dębiecka. Wycieczka odbywa się niezależnie od pogody.
Udział bezpłatny
Szczegóły na stronie wydarzenia
Lato z Teatrem Animacji
Jezioro Rusałka (okolice Restauracji Rusałka), godz. 11:00 oraz 13:00
Spektakl dla dzieci "Misja Świat - Dynks i Wihajster na tropie" Maliny Prześlugi (reż. Marek A. Cyris) w ramach akcji "Lato z Teatrem Animacji". Dora Dynks i Waldemar Wihajster otrzymują informację o serii bezczelnych kradzieży. Tej samej nocy giną skrzydła Pegaza z dachu opery poznańskiej, jeden sympatyczny lew podtrzymujący fontannę na Dziedzińcu Różanym Zamku oraz fragment słynnego neonu Poznańskich Słowików. Nie namyślając się długo, detektywi udają się w szalony pościg za tajemniczym złodziejem. Tym razem tropy zaprowadzą ich znacznie dalej niż przy poprzedniej misji - odwiedzą bowiem Grecję, Hiszpanię, polecą nawet do Stanów Zjednoczonych, a także... w kosmos! Czego bowiem nie robi się dla ukochanego Poznania?
Wstęp wolny
Szczegóły na stronie Teatru Animacji w Poznaniu
Przechadzka “Kino, kawiarnia, spacer” - “Od Powstania Wielkopolskiego do Powstania Czerwca 1956”
Plac Adama Mickiewicza, godz. 13:00
Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu zaprasza na przechadzkę pn. "Od Powstania Wielkopolskiego do Powstania Czerwca 1956, czyli o obiektach związanych z historią obu zrywów", która zostanie zrealizowana w ramach cyklu "Kino, kawiarnia, spacer". Podczas spaceru będzie można poznać historie i najciekawsze informacje na temat takich obiektów jak m.in. pomniki Paderewskiego i Czerwca 1956, Muzeum Czerwca 1956, Collegium Martineum, Hotel Royal, Pasaż Apollo, plac Wolności wraz z Bazarem. Po przechadzce odbędzie się poczęstunek oraz projekcja filmu o Poznaniu.
Udział bezpłatny
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Coffee Sunday Bazar
LOCAL.hair ul. Ogrodowa 14b, godz. 12:00
Relaks przy kawie oraz możliwość spotkania wystawców z unikalnymi rękodziełami, ubraniami, biżuterią, plakatami i ceramiką to właśnie Coffee Sunday Bazar. Idealna okazja, aby wesprzeć lokalnych twórców, poznać ich osobiście i znaleźć dla siebie coś wyjątkowego.
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Gra z Teatrem 2024 - IV Festiwal Teatrów Podwórkowych 2024
Dziedziniec CK Zamek, Święty Marcin 80/82 (wejście od al. Niepodległości), godz. 11:00 (także w piątek i sobotę)
Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią grupy z Poznania. Wśród nich znajdzie się bardzo wielu młodych twórców. Samo wydarzenie potrwa trzy dni (23-25 sierpnia). Gościem specjalnym będzie Odin Teatret, czyli Eugenio Barba i Julia Varley. To właśnie oni zaprezentują w niedzielę spektakl “A CHARACTER THAT CANNOT DIE”. Co ciekawe, w tym roku Odin Teatret świętuje 60-lecie swojego istnienia. Ich obecność na festiwalu jest zatem jednym z wielu wydarzeń z tej okazji na całym świecie.
Wstęp wolny
Szczegóły na stronie wydarzenia
PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań - Pogoń Szczecin
W niedzielę 25 sierpnia, w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań zagra na własnym stadionie z Pogonią Szczecin.
Enea Stadion, ul. Bułgarska 17
Godz. 17:30
Bilety od 30 zł
Szczegóły na stronie www.lechpoznan.pl
Szerzej o wydarzeniach w Poznaniu w nadchodzących dniach na stronie poznan.pl
Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami o wydarzeniach organizowanych przez Partnerów OK Poznań w zakładce "Wydarzenia".
Polecamy "Afisz" czyli wybór najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Poznaniu - informacja o sierpniowym m.in. tutaj.
Aktualne zestawienie ofert Partnerów Programu OK Poznań - tutaj (Dokumenty do pobrania)
zdjęcie tytułowe: Maria Jasińska,FotoPortal Poznań
22 Kwietnia
19 Kwietnia
17 Kwietnia
17 Kwietnia
16 Kwietnia
15 Kwietnia
15 Kwietnia
14 Kwietnia
14 Kwietnia