IKS i Afisz w styczniu
Wczoraj
25 Października
Weekend w Poznaniu: ciekawe wydarzenia i wystawy, koncerty i spektakle, spacery, spotkania i dyskusje. Poniżej, kilka pod/odpowiedzi na pytanie "co robić w weekend w Poznaniu".
PIĄTEK, 25 października
Poznań Game Arena
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, od godz. 9:00 (także w sobotę i w niedzielę)
PGA to największe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W wydarzeniu wezmą udział setki wystawców z branży gamingu, oferując premierowe pokazy gier i sprzętu, turnieje e-sportowe, strefy free-to-play oraz spotkania z influencerami. Wśród atrakcji znajdzie się także Indie Games Arena z niezależnymi twórcami gier oraz widowiskowy Cosplay Show.
Bilety na Poznań Game Arena są objęte ofertą OK Poznań
Więcej na stronie wydarzenia
Giełda płyt winylowych
Poznań Plaza, ul. Drużbickiego 2, od godz. 9:00 (także w sobotę)
C.H. Plaza w Poznaniu zaprasza na Handlową Giełdę Winyli i CD. Fani muzyki będą mogli przeglądać tysiące płyt, w tym nowości oraz rzadkie perełki z różnych gatunków muzycznych. To doskonała okazja, aby kupić, wymienić lub sprzedać swoje skarby oraz porozmawiać z innymi kolekcjonerami. Wydarzenie jest otwarte zarówno dla koneserów, jak i osób rozpoczynających swoją przygodę ze zbieraniem winyli i płyt CD.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Dzień Kandydata na UAM
Wydział Chemii UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, godz. 10:00
Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół średnich, którzy chcą poznać ofertę edukacyjną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Od 10:00 do 13:00 na stoiskach wszystkich wydziałów UAM będzie można uzyskać informacje o kierunkach studiów, kołach naukowych i programach edukacyjnych. Na gości czekają również pokazy, warsztaty i prezentacje.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Off Cinema 2024
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Św. Marcin 80/82, od godz. 15:30 (także w sobotę i niedzielę)
Do Centrum Kultury Zamek zawitał po raz kolejny Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema. W czasie wydarzenia odbędą się pokazy kilkudziesięciu filmów pełnometrażowych, które zostały podzielone na 9 sekcji tematycznych.
Więcej na stronie wydarzenia
Premierowy spacer w Lumina Parku Poznań
Ogród Dendrologiczny UPP, ul. Warmińska 2, godz. 17:30 (także w sobotę i niedzielę)
Na odwiedzających czeka ponad 200 świetlnych iluminacji, rozświetlone postacie z bajki, chichoczące kwiaty i śpiewające koty. Wśród atrakcji znajdzie się także nowa wersja grywalizacji, która odkryje sekrety Ogrodu Czarów. To doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu całą rodziną.
Więcej na stronie wydarzenia
Weekend z kapistami
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, godz. 18:00 (także w sobotę i niedzielę)
Niezwykły weekend poświęcony kapistom - artystom nurtu polskiego koloryzmu, wywodzącym się z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wydarzenie obejmie prelekcje ekspertów oraz przedstawicieli Muzeum Narodowego w Poznaniu, a także oprowadzanie po ekspozycji prac kolorystów i ich uczniów. To doskonała okazja, aby poznać twórczość m.in. Jana Cybisa, Artura Nachta-Samborskiego czy Zygmunta Waliszewskiego.
Więcej na stronie wydarzenia
Poznań Design Festiwal
Poznań, różne lokalizacje, godz. 18:00 (także w sobotę i niedzielę)
Poznań Design Festiwal to wydarzenie poświęcone designowi, architekturze i przestrzeni publicznej, które promuje twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów społecznych oraz ekologicznych. 11. edycja wydarzenia, organizowanego przez Fundację Made in Art, skupi się na odkrywaniu, czy obszar miejski może stać się miejscem wytchnienia i regeneracji. Odbędą się dyskusje na temat ergonomii przestrzeni publicznych, wpływu zieleni miejskiej na zmysły oraz nowatorskich rozwiązań projektowych. Festiwal rozpocznie się wernisażami kilku wystaw.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Mistrzowie Symfonii, w 200. rocznicę rodzin Antona Brucknera
146. Koncert Targowy
Aula Uniwersytecka, ul.H.Wieniawskiego 1, godz. 19.00
W 200. rocznicę urodzin Antona Brucknera zapraszamy do Filharmonii Poznańskiej, gdzie wysłuchają Państwo 146. Koncertu Targowego zatytułowanego: MISTRZOWIE SYMFONII. Solistą tego arcyciekawego wydarzenia będzie jeden z najbardziej utalentowanych polskich pianistów młodego pokolenia - Piotr Alexewicz, któremu towarzyszyła będzie Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. Koncert poprowadzi główny dyrygent gościnny poznańskich filharmoników - Ariel Zuckermann
Bilety na koncert Filharmonii Poznańskiej jest objęty ofertą OK Poznań.
Więcej na stronie wydarzenia
Allegro Agitate (Utwór, który musi być wykonywany z niespokojną, udręczoną miną)
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44 Poznań
piątek, 25 października 2024 r. godz. 19.00, sobota, 26 października 2024 r. godz. 19.00
„Dedykujemy robotnikom sceny i teatralnym podróżnikom”. Przedstawienie o podróży w głąb siebie – przez przestrzeń duchową, ale i przez tę realną, geograficzną. Spędziliśmy bowiem, przemierzając świat, pewnie połowę naszego życia. Nie jest to sentymentalne wspominanie – staramy podzielić się tym, czego doświadczyliśmy: pokorą wobec świata, fascynacją i zachwytem odległymi kulturami, lecz także otwarciem na innych ludzi i ich dramaty.
Bilety na spektakle Teatru Ósmego Dnia są objęte ofertą OK Poznań.
Więcej na stronie wydarzenia
Karaoke with live piano
Pijany Konik Coffee & Cocktail Bar, ul. Szamarzewskiego 11/1a, godz. 21:00
Wyjątkowy wieczór muzyczny, podczas którego uczestnicy karaoke będą mieli możliwość zaśpiewania przed publicznością przy akompaniamencie pianina. Do wyboru będzie ponad 20 piosenek - lista została opublikowana na mediach społecznościowych organizatora.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Noc w Palmiarni
Palmiarnia, ul. Jana Matejki 18, od godz. 20:00
Noc w Palmiarni - to wyjątkowa okazja do nocnej wędrówki wśród egzotycznej roślinności oraz muzycznej podróży w rytmach latino. Trio ¡Azúcar! zagra klasyki muzyki kubańskiej, meksykańskiej i latynoskiej. Koncerty odbędą się w setach od godziny 20:30 do 22:30. Organizatorzy wydarzenia zachęcają uczestników do zabrania własnych latarek.
Bilety na Noc w Palmiarni są objęte ofertą OK Poznań
Więcej na stronie wydarzenia
SOBOTA, 26 października
Targi Hobby 2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie, Cavaliada, ul. Głogowska 14, od godz. 10:00 (także w niedzielę)
Targi Hobby to coroczne wydarzenie, które przyciąga miłośników różnorodnych pasji i zainteresowań. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowano szereg atrakcji, w tym pokazy, turnieje oraz wystawy. Uczestnicy będą mieli okazję bezpośrednio zaangażować się w różnorodne aktywności, odkrywając nowe hobby oraz dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi pasjonatami.
Bilety na Targi Hobby 2024 są objęte ofertą OK Poznań
Więcej na stronie wydarzenia
Kretescon 2024
Wydział Historii UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, od godz. 10:00
Kretescon 2024 to wydarzenie poświęcone serii gier “Przygody Reksia”, które były produkowane i wydawane przez gdańskie studio Aidem Media w latach 2002-2010. Stanowi on okazję do celebrowania gier komputerowych, które miały ogromny wpływ na dzieciństwo wielu polskich dzieci. W programie przewidziano różnorodne panele tematyczne, w tym zagadnienia dotyczące “Przygód Reksia” oraz bardziej naukowe aspekty związane z branżą gier komputerowych z początku XXI wieku. Uczestnicy będą mieli także okazję wziąć udział w konkursach oraz spotkać się z innymi fanami tej kultowej serii.
Więcej na stronie wydarzenia
Święty Marcin - legenda, tradycja, nowoczesność
Miejsce zbiórki przy pomniku Hipolita Cegielskiego - u zbiegu ulic Św. Marcin i Podgórnej godz. 11:00
W trakcie spaceru uczestnicy będą mieli okazję poznać dzieje pierwszego pomnika Adama Mickiewicza w Polsce, dowiedzieć się czegoś więcej o najstarszym czynnym kinie w stolicy Wielkopolski oraz odkryć historię Bramy Berlińskiej - kluczowego punktu komunikacyjnego XIX-wiecznego Poznania.
Udział bezpłatny
Więcej na stronie wydarzenia
Poznanianki 2024
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, od godz. 12:00
Trzecia edycja akcji społecznej “Poznanianki” to wyśmienita okazja, aby spotkać niezwykłe kobiety, które inspirują i wspierają innych. W programie wydarzenia znalazły się panele, warsztaty oraz wykłady, w tym m.in. “Jak wygląda poznanianka?” oraz “Jak architektura miasta wpływa na bezpieczeństwo kobiet?”. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 warsztatem “Tworzenie feministycznej mapy Poznania”, a zakończy galą o godzinie 18:00.
Wstęp wolny (obowiązują zapisy)
Więcej na stronie wydarzenia
Zwiedzanie podziemi Fortu VI
Fort Poznań - Event Place, ul. Lutycka 115, od godz. 12:00 i 15:00
Spacer z przewodnikiem potrwa około dwóch godzin, a w czasie jego trwania będzie można zobaczyć m.in. pomieszczenia koszarowe, wielki magazyn prochu oraz ponad pół kilometra podziemnych korytarzy. Organizator oferuje również możliwość przechadzki fosą fortu. A w godzinach 12:00 - 17:00 budowla wraz z ekspozycjami będzie dostępna do samodzielnego zwiedzania.
Więcej na stronie wydarzenia
“Zorientuj się na Orient” - Poznańskie spotkania z kulturą arabską i Maghrebu
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu, ul. Biedrzyckiego 13, godz. 16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu zaprasza na cykl spotkań “Zorientuj się na Orient”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z kulturą i kuchnią Egiptu czy Jemenu, a nawet wziąć udział w minikursie języka arabskiego.
Wstęp wolny (na niektóre z wydarzeń obowiązują zapisy)
Więcej szczegółów wydarzenia
“Pan Li - Wisi mi to” - spektakl / show
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, godz. 18:00
Jako niesławny iluzjonista, Pan Li zachwyci publiczność swoją umiejętnością czytania w myślach oraz brawurową improwizacją. To interaktywne show to nie tylko magiczne sztuczki i żarty na granicy dobrego smaku, ale także przygoda, w której każdy widz staje się częścią spektaklu.
Więcej na stronie wydarzenia
“Don Juan” - spektakl baletowy
Teatr Wielki, ul. Fredry 9, godz. 19:00 (także w niedzielę)
Spektakl o Don Juanie w choreografii Roberta Bondary, który przekształca znaną postać w złożonego człowieka pozbawionego ciepła i współczucia. W tej interpretacji Don Juan nie jest jedynie uwodzicielem, ale osobą zranioną, odrzuconą przez ojca i szukającą zrozumienia w zseksualizowanej rzeczywistości. Spektakl ukazuje różnorodność postaci tytułowego bohatera poprzez choreografię duetów, które balansują między liryzmem a brutalnością. Muzyczną oprawę stanowią utwory Bacha, Marcella, Glucka oraz przejmujące Concerto grosso nr 1 Alfreda Schnittkego.
Bilety na spektakle baletowe Teatru Wielkiego są objęte ofertą OK Poznań
Więcej na stronie wydarzenia
“Barok u Franciszkanów” - Mistrzowie polifonii
Klasztor oo. franciszkanów, ul. Franciszkańska 2, godz. 19:00
Kolejny koncert z cyklu “Barok u Franciszkanów”, organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu. Tym razem na uczestników czeka recital organowy Mateusza Wierzchowskiego - utalentowanego muzyka młodego pokolenia, absolwenta Akademii Muzycznych w Poznaniu i Bydgoszczy. Artysta na stałe związany jest z Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania. Jest również inicjatorem działań na rzecz muzyki organowej w stolicy Wielkopolski.
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
“Dziewczyny” – spektakl
Pawilon - Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, godz. 19:00
Spektakl “Dziewczyny” to drugie spotkanie z twórczością Gosi Wdowik. Po wcześniejszym spektaklu “She was a friend of someone else”, który poruszał temat artystycznego i aktywistycznego wypalenia w walce o prawa kobiet, teraz na widzów czeka piękna i intymna opowieść o upływie czasu i dojrzewaniu.
Więcej na stronie wydarzenia
Mecz Lecha Poznań
Enea Stadion, ul. Bułgarska 17, godz. 20:15
W sobotę na stadionie przy ul. Bułgarskiej piłkarze Lecha Poznań zmierzą się z Radomiakiem Radom. Kibicować im będą tysiące młodych fanów, bowiem mecz ten odbędzie się w ramach akcji “Kibicuj z klasą”. Zapowiada się dobre piłkarskie widowisko, ponieważ obie drużyny preferują ofensywny styl gry i ich piłkarze przewodzą w tabeli najskuteczniejszych strzelców tego sezonu.
Bilety na mecze Lecha w Poznaniu są objęte ofertą OK Poznań
Więcej na stronie wydarzenia
NIEDZIELA, 27 października
XXXII “Przechadzki po mieście” - Osiedle Warszawskie
Miejsce zbiórki przy przystanku “Łomżyńska”, godz. 11:00
Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim zaprasza na XXXII edycję kultowych “Przechadzek po mieście”. Kolejny spacer odbędzie się po malowniczym Osiedlu Warszawskim, zaprojektowanym i zbudowanym w dwudziestoleciu międzywojennym, inspirowanym koncepcją miasta-ogrodu. Przechadzkę poprowadzą przewodnicy Grażyna Arasimowicz i Stanisław Chwaliński.
Udział bezpłatny
Więcej na stronie wydarzenia
Warsztaty szycia poduszek serc dla osób po mastektomii
Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Franciszka Ratajczaka 44, godz. 11:00
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji w ramach projektu “Serce od Serca”, mającego na celu wsparcie kobiet po mastektomii. Uczestnicy wydarzenia będą szyć specjalne poduszki, które zostaną przekazane pacjentkom Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Mają one pomóc w złagodzeniu bólu i dyskomfortu po operacji mastektomii, wspierając proces rekonwalescencji.
Wstęp wolny (zapisy pod nr telefonu 601 728 663)
Więcej na stronie wydarzenia
“Przechadzki dla rodzin z dziećmi” - Park Rataje
Miejsce zbiórki na parkingu przy Lidlu ul. Piłsudskiego 116, godz. 11:00
Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu serdecznie zaprasza mieszkańców stolicy Wielkopolski na kolejny spacer z cyklu “Przechadzki dla rodzin z dziećmi”. Najbliższa wycieczka, zatytułowana “Park Rataje”, odbędzie się pod przewodnictwem Anny Nowickiej. Sugerowany wiek dzieci uczestniczących - powyżej 10. roku życia.
Udział bezpłatny
Więcej na stronie wydarzenia
Halloweenowy spacer socjalizacyjny dla psów
Start ul. Polska 61, godz. 11:00
Wyjątkowy spacer, pełen niespodzianek i cukierków. Na trasie czekają ukryte dynie oraz upominki dla pupili. W programie także ćwiczenia dla czworonogów - nauka komendy zakazującej, szkolenie z samokontroli na pyszne smaczki, trening mijania się z innymi psami w grupie oraz nauka psiej komunikacji. Mile widziane halloweenowe kostiumy.
Więcej na stronie wydarzenia
Festiwal Bliscy Nieznajomi - QueerFest 2024 - “Threesome/Trzy”
Teatr Polski, ul. 27. Grudnia 8/10, godz. 17:00
Choreografią i koncepcją spektaklu zajął się Wojciech Grudziński, a w projekcie uczestniczą teatry Belluard Bollwerk i Nowy Teatr Warszawa. Widowisko eksploruje życie trzech legendarnych postaci tanecznych: Stanisława Szymańskiego, Wojciecha Wiesiołłowskiego i Gerarda Wilka, którzy żyli w powojennej, komunistycznej Polsce. Przez taniec Grudziński podejmuje refleksję nad ich pamięcią, wrażliwością oraz marginalizowanymi biografiami.
Więcej na stronie wydarzenia
Tomasz Mreńca - koncert
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, godz. 19:00
Tomasz Mreńca to artysta eksperymentujący, który tworzy w obszarze muzyki elektronicznej i ambientu. Jego elektro-akustyczne kompozycje, pełne tajemnicy i nastrojowości, zdobyły uznanie słuchaczy, krytyków oraz twórców filmowych i teatralnych. Mreńca występował na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Festiwal Soundrive w Gdańsku czy Festiwal Ambientalny we Wrocławiu.
Więcej na stronie wydarzenia
Klasyka w Amarantowej - “Duety Bachów” - koncert
Dom Tramwajarza, Sala Amarantowa, ul. Słowackiego 19/21, godz. 18:00
Kameralny wieczór z muzyką klasyczną w historycznej przestrzeni blisko 100-letniej Sali Amarantowej Domu Tramwajarza. W programie usłyszymy dzieła trzech wybitnych kompozytorów z rodziny Bachów: J.S. Bacha, W.F. Bacha i C.P.E. Bacha. Wykonawcami będą Mark Wanian i Kacper Szpot na altówkach barokowych oraz Dagmara Tyrcha na klawesynie.
Więcej na stronie wydarzenia
“Kaczmarski. Alternatywa” - Nagórski / Wośko - koncert
BaRock Club, ul. Wielka 9, godz. 19:00
“Kaczmarski. Alternatywa” to nowy program koncertowy oparty na poezji Jacka Kaczmarskiego, prezentujący utwory do wierszy, do których poeta sam nigdy nie stworzył muzyki. Tytułowa “Alternatywa”, pochodzi z wyjątkowego tomiku “Notatnik australijski”, w którym Kaczmarski, zamiast na historii Polski i Europy, skupia się na australijskich pejzażach i filozoficznych rozważaniach o ludzkiej egzystencji.
Więcej na stronie wydarzenia
Closterkeller – koncert
Tama, ul. Niezłomnych 2, godz. 19:00
Zespół Closterkeller wyrusza w trasę koncertową, która obejmie 24 miasta, prezentując fanom próbkę nowego materiału z nadchodzącego albumu oraz największe hity z wcześniejszych płyt. Ich koncert uświetni spotkanie trzech ikon polskiego gotyckiego rocka – Anji Orthodox (Closterkeller), Medeah (Artrosis) i Mai Konarskiej (ex-Moonlight), które po latach wystąpią wspólnie na jednej scenie. Fani mogą spodziewać się koncertów pełnych emocji i muzycznych niespodzianek.
Więcej na stronie wydarzenia
Szerzej o wydarzeniach w Poznaniu w nadchodzących dniach na stronie kultura.poznan.pl
Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami o wydarzeniach organizowanych przez Partnerów OK Poznań w najbliższym czasie w zakładce "Wydarzenia".
Aktualne zestawienie ofert Partnerów Programu OK Poznań - tutaj (Dokumenty do pobrania)
zdjęcie tytułowe: Joanna Lip, FotoPortal Poznań
Wczoraj
27 Grudnia
24 Grudnia
20 Grudnia
16 Grudnia
16 Grudnia
16 Grudnia
16 Grudnia
16 Grudnia