Poznańskie Muzeum Pyry

Poznańskie Muzeum Pyry to nowoczesny obiekt turystyczny, w którym po ciekawej i z humorem zaprojektowanej ścieżce dydaktycznej obchodzi się z obeznanymi w Pyrowym temacie animatorami. W Muzeum znajdują się również punkty interaktywne, w których widz staje się uczestnikiem Pyrowego zwiedzania. Goście muzeum podczas wizyty przeniosą się do egzotycznego Peru, wraz z Francisco Pizarro podbiją inkaskie imperium, a nawet ruszą w przestrzeń kosmiczną gdzie przyjrzą się układowi Pyrocentrycznemu. Odwiedzą również dwór króla Jana III Sobieskiego, wezmą udział w wykopkach i dowiedzą się jak zwalczano żarłoczną stonkę. 
Wyjątkowy klimat dopełniają specjalne stroje przewodników, zapach pieczonych Pyr, tematyczna ścieżka dźwiękowa oraz podstawowe zwroty w gwarze poznańskiej. Każdy gość uczestniczy w warsztatach przyprawiania i pieczenia wybranej przez siebie Pyry.

Poznańskie Muzeum Pyry to jedyne takie miejsce w Polsce w całości poświęcone ziemniakowi! Ziemniaki zwane w okolicach Poznania pyrami to bardzo ciekawe warzywo i czwarta co do wielkości zbiorów roślina uprawiana na świecie.
Pyry przybyły do nas z Ameryki Południowej, a ich historia - od tamtej podróży z XVI w. do chwili gdy trafiły na nasze stoły - jest długa, burzliwa i niezwykle interesująca. Na ziemiach polskich ziemniaki, na skalę przemysłową, przyjęły się najszybciej w Wielkopolsce. Dlatego Poznań, określany jako Pyrlandia nie może się obejść bez Poznańskiego Muzeum Pyry czyli swojego symbolu.

 

Dane kontaktowe

Nasze benefity